Ana SayfaZiyaretçi DefteriForum Özalan.comGenel HaberlerChat OdasıAnketlerResimlerAjandaSite LinkleriShoppingİletişim

Radyo Özalan    

 
Dikkat !!!!!!   Özalan Belediye Sıfatını kaybedebilir !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Özalanla ilgili ve Özalanlılardan Haberler !


Özalan Belediyesinde 2009 Yerel Secimler yapilmistir!

Yeni Belediye Baskani Cemali Gümüs !

Oylarin % 49,43´ünü alarak cok az bir farkla, Cemal Öztürk´ü gecerek Belediye baskani secilen DSP adayi Cemali Gümüs yeni Belediye baskani olmustur. Kendisine basarilar diler, Özalan belediyemize hizmetlerini bekleriz !

Secim Sonuclarini Görmek icin tiklayin !!


 

Karadeniz TV´den Özalan görüntüleri!

27.Ocak 2008 Saat 20:00 Sularinda Kasabamiz vardi.

Gene heyecanla TV ekranlarina daldik, az gecte olsa acip baktim ve icimiz ferahlandi. Okulumuzdan ve Cocuklarimizdan görüntülerin ardindan, Siirler okundu, Muharrem Ayi dolayisiyla Yemekler Hazirlandi, Cem yapildi ve Tanidigimiz bircok kimseleri gördük.

TV ekranindan cektigim birkacta resmide Resimler bölümünden görebilirsiniz!

Karadeniz TV´den ve Özalandan en yeni resimleri görmek icin!


22 Mart 2008, Saat 19:00 dan itibaren İstanbul Derneginin 15. Yıl Kutlamaları !!

Dernegimizin Kurulusunun 15. yil Gecesinde Sizleri de Aramizda Görmekten Onur Duyariz.

PROGRAM:

-Açilis Konusmasi

-SANATÇILAR: Asik Gülabi – Cebran ve Ugur Ikilisi – Sevgican – Sürpriz Sanatçilar – Karadeniz Mehter Ekibi

TARIH: 22.03.2008 Cumartesi Saat: 19.00 – 23.30

Saygi deger Özalanlilar,

Dernegimizin kurulusunda bizler ve yöneticilerimiz dernegimizi bir çocuga benzetirdik. Elenecek, belenecek, büyüyecek, bakima ve destege ihtiyaci var diye kendi aramizda konusurduk. Sefaköy'den Ikitelli'ye tasindigimizda mesafe aldigimizi gördük. Dernek merkezinin büyük ve genis olmasina biz üyeler ve yöneticilerimiz çocuklar gibi sevinmistik. Dün gibi hatirliyorum arkasindan kendi yerimizi aldik, mülkiyet artik dernegimizin öz maliydi. Onun gururu ve onuru bizim için daha da farkliydi, ama bir gerçek vardi ki artik kaçinilmazdi Özalan büyüyor, Özalan Halkinin nüfusu hizla artiyor,kendi mekanimizin dar gelmeye basladigi görülüyordu. Üyelerimizin istegi üzerine Y.kurulunun yogun çabalariyla simdiki yerimizi aldik. Tabi hakli olarak bunlari neden yazma geregi duydun diye düsünenler olabilir. Amacim 1993 den 2008 e kadar dile kolay tam 15 yil geçti, bu 15 yil inisli çikisli çok da  güzel seylere imza atildigini hiçbir  Özalanli inkar edemez. Yapilan hizmetleri, faaliyetleri, detaylari siralamaya alsak kitap yazmak gerektigini düsünüyorum. Iste bütün bunlari göz önünde bulundurarak Y.kurulumuz bir degerlendirme yapti ve insan ömrünün neredeyse dörtte biri olan 15 yili, baska bir deyisle dernegimizin 15. yasini kutlama gecesinde siz degerli Özalan Halki ve bizleri seven dostlarimizla mutlu bir gece yasamak, yasatmak paylasmak istedik. Bu anlamda hepinizin destegini hissediyor ve bekliyoruz. Takdir edersiniz ki bu tür organizasyonlar basta üyeler ve seven dostlarin destegiyle daha verimli olur. Ben simdiden bu geceye ilgi duyup bizlere yardimci olacak herkese Y.kurulumuz ve sahsim adina çok tesekkür eder, saygilar sunarim.

Niksar Çamiçi Özalan  Egt. Kült. Yard. Ve Dayn. Dernek Baskani Aydin GÜMÜS


TÜRKİYE ÖZALAN DERNEGİ GENCLİK KOMİSYONU

09.02.2008 CUMARTESİ AKSAMI ASKERLİK GECESİ 88/1 TERTİPLERİN DERNEK MERKEZİNDE SAAT 19:00'DA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

ÖZALANLI TÜM ASKERE GİDECEK ASKERLER KATILABİLİRLER AYNI ZAMANDA HALKIMIZDAN RİCA OLUNUR CEVRESİNDEKİ ASKERE GİDECEKLERİ HALK VE İLİSKİLERDEN SORUMLU TARIK ÖZDEMİR'E BİLGİ VERİLMESİ ÖNEMLE DUYRULUR. GSM: 05547184743


NİKSAR’DAKİ BELDE BELEDİYELERİNİN DÜŞME ENDİŞESİ

T.C. Başbakanlık Türkiye İstatistik Kurumu’nun Adrese Dayalı Nüfus Sisteminde 2007 yılına göre Niksar ve Kasabalarında belediye teşkilatı olan yerleşim yerlerinin nüfusları açıklandı. Başbakanlığın  www.tuik.gov.tr  internet sitesinde, 2007 yılı Adrese Dayalı Nüfus sayımına göre, Niksar 34.262, Günebakan 1.542, Kuyucak 1.479, Serenli 1.634, Yazıcık 2.143, Yolkonak 2.141, Özalan 1.478, Gökçeli 1.159, Gürçeşme 1.603 olarak belirlendi.

Ancak, 5393 Sayılı Belediye Kanunu 11. maddesine göre “Nüfusu 2.000'in altına düşen belediyeler,  Danıştayın görüşü alınarak, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine müşterek kararname ile köye dönüştürülür. Tüzel kişiliği kaldırılan belediyenin tasfiyesi il özel idaresi tarafından yapılır. Bu belediyenin taşınır ve taşınmaz malları ile hak, alacak ve borçları ilgili köy tüzel kişiliğine intikal eder. İntikal eden borçların  karşılanamayan kısımları il özel idaresi tarafından üstlenilir ve vali tarafından İller Bankasına bildirilir. İller Bankası bu miktarı, takip eden ayın genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamının belediyelere ayrılan kısmından keserek ilgili il özel idaresi hesabına aktarır.”                 

11. Madde baz alınarak Günebakan, Kuyucak , Serenli, Özalan, Gökçeli ve Gürçeşme'nin düşmesi muhtemel.

Önümüzdeki günlerde bu belediyelerin düşmesi gündeme gelebilir.

 

Kaynak :  Yesil Niksar Gazetesi